Úvod / O nás

Niečo málo o nás dvoch

Ahojte, prevažne asi maminky, ale samozrejme všetci ste tu srdečne vítaní! :)

Volám sa Alica a som hrdá maminka 15 mesačnej Hanky. Táto stránka pre vás vznikala zhruba rok a veľmi sa teším, že konečne uzrela “svetlo sveta” :)

Raz doobeda, keď som kočíkovala svoju vtedy ešte  3 mesačnú dcérku a opäť raz rozmýšľala čo variť a aký zoznam potravín napísať manželovi, aby po práci kúpil, uvedomila som si, ako jednotvárne jem a že stále dokola kupujeme to isté. Keď mi ale priateľ Google našiel 5 stále sa opakujúcich receptov na čele so zapraženou rascovo-vajičkovou polievkou a nevedel poradiť ani v otázke”kuchárka pre dojčiace mamičky”, rozhodla som sa zobrať veci do vlastných rúk! :) A miesto zoznamov so zakázanými a povolenými potravinami konečne zaplniť aj skutočnými ” baby friendly” receptami. Dúfam, že vám milé mamičky týmto trošku uľahčím tú našu “materskú dovolenku” a ulahodím vášmu brušku a tým aj brušku vášho bábätka.

Dobrú chuť! 

PS: Nie som žiaden výživový poradca, toto sú recepty, ktoré som jedla ja a moja Hanka nebola ani raz vysypaná či nespokojná z toho čo som jej naservírovala v mliečku. Snažila som sa dodržiavať odporúčania v zoznamoch s povolenými a zakázanými potravinami. Samozrejme, čo je v pohode pre jedno bábo, nemusí byť aj pre druhé…

A ak by ste mi chceli niečo napísať, môžte sem: alica@premamky.sk

Print Friendly